Marie, Oliver, Ester, Erik, Barbora, Eva, Lucie, Tadeáš, Karel, Magdalena, Sára, Eliáš a Gabriel – tak se jmenují naši noví sousedé, noví občánci, kteří teprve před krátkou dobou přišli na tento svět a které spolu s rodiči čekalo na Staroměstské radnici slavnostní přivítání.

„Máme velkou radost z našich mladých rodin, které se rozhodly přivést na svět děti, a chceme jim být od prvopočátku oporou a průvodcem v situacích, které je čekají,“ uvedl starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký, který malé caparty s jejich nejbližšími tradičně na radnici uvítal.

S chutí, nadšením a umem mu s tím pomohly děti z mateřinky Národní, které před pouhými pár lety zažily to samé. „I pro dnešní miminka máme nachystané kvalitní mateřské školy a později samozřejmě základní školy,“ dodal Oldřich Lomecký a spolu s dětmi z Národní předal rodičům dětí vkladní knížky s počátečním vkladem, pamětní knihy, pohádková leporela a kytičky.