Hřiště na Františku hostilo další nohejbalový turnaj pořádaný Městskou částí Praha 1 a i tentokrát se při něm sešla výborná konkurence jak z Prahy 1, tak i z Prahy 3, 8 a 10.

„Nohejbal je sport s dlouhou tradicí a na špičkové úrovni ho hrají prakticky všechny generace, což se potvrdilo i dnes,“ uvedl radní Prahy 1 Petr Burgr, pod jehož záštitou se turnaj uskutečnil.

A za krásného počasí při něm byly k vidění opravdu vynikající výkony. Na třetím místě nakonec skončil tým z Prahy 1 s názvem Truhla, druhé místo obsadilo družstvo Praha 10 – Vršovice a první příčku vybojovala parta s názvem Městská část Praha 1, jejíž cesta za vítězstvím nebyla vůbec jednoduchá. „Museli jsme do toho dát úplně všechno, a tak se teď řádně občerstvíme,“ potvrdil s úsměvem kapitán vítězného mužstva a organizátor turnaje Jan Kechner.

Nasazení sportovců ocenil i Petr Burgr. „Je pravda, že turnaj musí mít své vítěze i ty, kteří skončili na dalších místech. V tomto turnaji jsou ale vítězi všichni,“ konstatoval s uznáním při předávání cen. Kromě nejlepších mužstev dostali ocenění například i nejstarší hráč turnaje Josef Veselý nebo nejsympatičtější účastník Jaroslav Panák z Prahy 1. Odměnu si také zasloužily výkon rozhodčího turnaje a pomoc turnajové zdravotnice Pavly.

Radní Petr Burgr pozval nohejbalisty na další turnaj, který se už uskuteční v tělocvičně Gymnázia a ZŠ Jiřího Gutha-Jarkovského. Termín a možnosti přihlášení se zájemci dozvědí již brzy na těchto stránkách.

Petr Burgr rovněž pozval všechny sportovce na další skvělou akci, kterou bude v sobotu 21. září od 14 do 18 hodin „Plavání s MČ Praha 1“ v bazénu Tyršova domu (vstup ze Všehrdovy ulice). Vstup je bezplatný, registrace probíhá až na místě, tratě jsou vypsány pro všechny věkové kategorie a přijít můžete kdykoliv. Všichni jste zváni a opět na vás čekají krásné poháry.