Diskotéku pod vedením Martina Hrdinky si mohl užít každý, kdo v sobotu odpoledne dorazil na kluziště na Ovocném trhu. A nemusel mít k tomu ani brusle, protože ty si tam lze vypůjčit. Brusle si vypůjčil i starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký, který neodolal a za doprovodu hitů od osmdesátých let do současnosti se s chutí sklouznul.

 „Myslím, že za ta léta se nám tady na Ovocném trhu podařilo vybudovat milou tradici, která je vítanou zábavou i nabídkou aktivního pohybu, protože v centru hlavního města je samozřejmě problém se sportováním pod širým nebem,“ uvedl starosta Městské části Praha 1 Oldřich Lomecký.

Kromě toho, že se na Ovocném trhu každý den bruslí, o víkendech navíc na návštěvníky čekají diskotéky a komponované akce pro děti. Martin Hrdinka, kterého znají posluchači Českého rozhlasu 2, kde ho lze kromě Nočního proudu poslouchat například každou sobotu ráno po deváté, se stará o diskotéky.

„S Martinem Hrdinkou spolupracujeme už dlouho a já osobně mám jeho milý způsob moderace velmi rád,“ vyzdvihl Oldřich Lomecký. Jak nám Martin prozradil, připravuje na příští rok velký soutěžně-hudební seriál 100 hitů republiky, což bude dvacet týdnů plných muziky a posluchačského hlasování.

A jak bude trávit Štědrý den? „Už tradičně si s kamarády odpoledne zahrajeme fotbálek, dáme jedno pivko a půjdeme domů ke stromečku. Večer si pak určitě nenechám ujít Rybovu mši,“ popsal Martin Hrdinka.

Na Ovocném trhu jsme v sobotu při diskotéce potkali i ředitelku soutěže Miss Junior Kateřinu Hamrovou, byť ne s bruslemi, ale s voňavým svařeným vínem. „Na bruslích jsem naposledy stála před mnoha lety, a tak zatím spíše sbírám odvahu. O to víc obdivuji pana starostu, že takto bez váhání vlétl na led,“ prohlásila Kateřina Hamrová, jejíž další krasobruslařský osud budeme pozorně sledovat.