Polévku z právě rostoucího medvědího česneku, jarní nádivku s bylinkami a domácím uzeným masem, kořeněné bylinkové klobásky, jarní pomazánky, ale třeba také čerstvý chřest s holandskou a sýrovou omáčkou, k tomu něco sladkého a navrch skvělá vína nabídlo „Vítání jara“, setkání sousedů a přátel, pořádané Sousedským sdružením Kozí spolek za podpory Městské části Praha 1.

 

„My čekali jaro, a zatím přišel mráz“, zpívá se ve známém temném songu od táboráků. Na Kozím plácku sice mráz nebyl, a už vůbec ne nějaké temno, ale jaro si přeci jen představujeme poněkud jinak. Na druhou stranu, kdo už pamatuje nějaké ty Velikonoce, které mnozí z nás vnímají jako oslavu jara, určitě všem potvrdí, že k nim často patří i poletující sníh.

 

„Pojďte se potkat, pobavit se, společně s námi si užít pohodu a symbolicky přivítat jaro“, pozvalo sousedské sdružení lidi z blízkého i vzdálenějšího okolí a k tradičně skvělé kuchyni (Katr restaurant) a krásné výzdobě (Florist Prague) přidalo i kapelu JUST FLOATING a výtvarnou dílnu pro děti i dospělé s možností si vyrobit nějakou pěknou ozdobu na Velikonoce.

 

A jak je na Kozím plácku dobrým zvykem, sousedů a přátel dorazilo opravdu dost, včetně například herečky a zpěvačky Báry Štěpánové, zastupitelky Evy Špačkové, producenta Iva Mathé, herce a malíře Jana Kanyzy a Petra Burgra, radního Prahy 1. „Jaro je dnes bohužel poněkud skryté, ale určitě je v našich srdcích, stejně jako je v srdcích lidí z Kozího spolku, kteří z plácku a jeho okolí vytvářejí pěkné místo pro život,“ ocenil aktivity sousedského sdružení Petr Burgr.

 

Přejeme proto jaro v srdcích vám všem a těšíme se na shledanou při dalších akcích spolků z Prahy 1.