Rodinný festival s názvem „Indiánské léto“ uspořádala v parku Kampa Městská část Praha 1. Nabídl živou hudbu, výtvarné dílny, ukázky činností domů dětí a mládeže, malování na obličej, výrobu květinových věnců a zdobení dýní, ale také prevenci a poradenství.

„Připravili jsme s partnerskými organizacemi zábavné i poučné odpoledne, během kterého si to své našel každý – malý, mladý i dříve narozený,“ vysvětlil Filip Kračman a dodal: „Věřím, že kdo přišel, výborně se pobavil, a děkuji všem lidem, kteří se podíleli na organizaci dnešního vydařeného dne.“

Svoje aktivity pro děti a mládež představily kluby Klamovka z Prahy 5 a Ulita z Prahy 3, které jsou součástí systému domů dětí a mládeže. Dobrovolní hasiči z Prahy 1 se zase pochlubili svým historickým vozidlem a částí výzbroje a dětem umožnili, aby si vyzkoušely práci s hadicemi.

Střední odborná škola Jarov představila výtvory svých šikovných studentů-zahradníků a zorganizovala pro milovníky krásných květin workshop s výrobou věnců a zdobením dýní. Škola, která má i vlastní školní botanickou zahradu, nabízí svoje jedinečné květinové výrobky ve čtyřech vlastních prodejnách. Jedna je v budově magistrátu v Jungmannově ulici.

Společnost Myslík se sídlem Na Zderaze 15 se zase věnuje sociální práci s rodinou, poradenství, terapii, vzdělávání i supervizi. Obecně prospěšná společnost Dialog Jessenius prezentovala svůj projekt Ruce na prsa, zaměřený na prevenci onemocnění prsou. Společnost Medindex zaujala určitě zejména děti školáků a předškoláků: poskytuje totiž poradenství a pomoc zaměřené na vši.

BESIP oslovil návštěvníky s projektem „Vidíme se?“, ve výtvarných dílnách si děti vyráběly amulety, lapače snů a čelenky a ty nejmenší určitě využily obrovský skákací hrad.

Jak řekl Filip Kračman, pobavili se a poučili děti i dospělí a všichni pak v parku Kampa prožili krásné a nejspíš už poslední opravdu letní nedělní odpoledne.