Už čtvrtým rokem pořádá spolek Sport4active kurzy bruslení, které se konají na ledové ploše na Františku pod vedením zkušených trenérů. A i letos je o ně velký zájem a pořadatelé hlásí „obsazeno“. Dva kurzy po zhruba čtyřiceti dětech probíhají každý pátek odpoledne, a to až do konce února. František je ale pro bruslaře přístupný po celý týden.

 „Na kurzech je dostatek prostoru pro úplné začátečníky i pokročilé a moc mě těší, když některé děti mohu v průběhu let opakovaně sledovat a vidím, jaké dělají pokroky,“ konstatovala radní Prahy 1 pro školství a občanskou společnost Eva Špačková, která nad kurzy tradičně převzala záštitu a na sportující děti se přišla podívat s neformálním patronem projektu, bývalým vynikajícím hokejistou, olympijským vítězem z Nagana a nyní trenérem mládeže Josefem Beránkem.

Součástí kurzů bruslení je i tradiční hokejové utkání o jarních prázdninách. A jak vidí Josef Beránek situaci v mládežnickém hokeji? „Obávám se, že nám ujel ten mezinárodní vlak. Máme řadu velmi šikovných hokejistů, ale málokterý je ochotný dřít nadoraz, a bez toho to nejde,“ popsal zkušený internacionál, jenž poznal hokej na obou stranách Atlantiku.

Kromě profesionálně vedených kurzů chodí na František bruslit se svými pedagogy děti ze škol Prahy 1, ale i široká veřejnost. „Všechny moc zvu a přeji jim krásné zážitky. Teď před Vánocemi a zejména pak v jejich průběhu nám aktivní pohyb na čerstvém vzduchu velmi prospěje. Děti z našich škol si bruslení moc užívají a i široká veřejnost naši nabídku využívá, což mě moc těší,“ uvedla radní Prahy 1 Eva Špačková.

Více informací o bruslení na Františku naleznete na www.hristenafrantisku.cz.

Další informace: www.sport4active.cz.