Druhý ročník sportovního festivalu pro malé i velké – zkrátka pro celou rodinu – uspořádala Městská část Praha 1 v parku Kampa. A protože se od svého založení jmenuje Move Fest, nemohly v jeho nabídce pro návštěvníky chybět lezecká stěna, U-rampa, pestré formy cvičení a ukázek různých sportů, atrakce pro nejmenší, včetně největšího skákacího hradu v širokém okolí, dopravní hřiště, soutěže, tombola a občerstvení. Zkrátka – full service.

 „Chceme ukázat zejména dětem a mládeži, jak pestrá je nabídka nepřeberného množství sportů, a chceme je také k aktivnímu a pravidelnému sportování přivést, protože sport je radost a hlavně předpoklad zdravého vývoje našich těl i duší,“ vysvětlil iniciátor projektu a hlavní organizátor – v pracovní době rovněž radní Prahy 1 pro kulturu, sport a mezinárodní vztahy – Filip Kračman.

A protože nabídka Move Festu byla skutečně kompletní, nezapomnělo se ani na prevenci nebezpečí, která na nás všechny čekají při pohybu v různém prostředí, na osvětu připomínající nutnost ohleduplných a zdravých forem dopravy, ale také třeba na prevenci zhoubných onemocnění.

Sportem unavená těla pak mohla relaxovat nejen konzumací nápojů a jídel od přísně (a chutně) veganských až po šťavnaté klobásy, ale třeba poleháváním ve vyhřáté trávě, skákáním na trampolínách, házením létajících disků. K dispozici jim ale byla i odborná péče studentů Palestry, jejichž šikovné ruce profesionálně masírovaly ztuhlé svaly.

Neděle byla příjemná a díky Move Festu i pohybově aktivní. Jaké budou ty další dny, záleží už hlavně na nás. Tak nelenošte!