Zveme vás do jednoho z obchodů v Pasáži Lucerna, hned naproti vchodu do kina. Jak název napovídá, tak modrá a bílá barva dominují všemu zboží, které zde nabízejí – keramice, konvičkám i hrnečkům. 

Obchod Modrobílá linie je v pasáži již 30 let. Nabízí skvělé sypané čaje, které tu balí do modrobílých sáčků připomínajících název obchodu. Vybrat si můžete z klasiky, stejně jako z aromatizovaných čajů nezapomenutelné chuti. K čaji patří samozřejmě možnost dochutit jej medem z nabídky obchodu, kterým můžete doplnit také dárkový balíček. Lákavý je i sortiment různých druhů pamlsků a sušenek. Pokud máte doma námořníka, i kdyby jen duchem tuláka po oceánech, tak mu určitě uděláte pod stromečkem radost hrnečkem s námořnickým motivem.

S čajem firma začínala, ale postupně se k němu přidal právě i zmíněný porcelán, hlavně hodně čajového porcelánu. Paradoxně ovšem v zemi, která je proslulá množstvím porcelánek se jedná o porcelán německý, buď bílý, anebo právě s modrým proužkem. Proč německý? „Protože se nám zatím nepodařilo nalézt stejnou kvalitu za tak dobrou cenu u nás v Čechách,“ prozrazuje pan Jirounek z vedení Modrobílé linie.

Tak se stavte, až půjdete kolem, možná vás při shánění dárků inspiruje i nabídka různých svíček a dalšího dekorativního zboží, které se bude vyjímat i na vánočním stolu.

Otevřeno mají od pondělí do pátku od 10 do 19 hodin a v sobotu od 11 do 16 hodin.