Kulaté desáté narozeniny oslavuje fotokroužek Michaely Antůškové, který za dobu svého trvání vychoval už pěknou řádku talentovaných fotografů, kteří – ať už u fotografování později zůstali, či nikoliv – se určitě díky působení v kroužku dívají na svět kolem sebe jinýma, podstatně vnímavějšíma očima.

„Technika za těch deset let pokročila mílovými kroky – počítače jsou úplně jinde, fotoaparáty taky, o digitalizaci nemluvě…,“ vyhodnotila vedoucí fotokroužku Michaela Antůšková, podle které dnes děti mají díky popularizaci oboru o fotografování větší zájem než před deseti lety. Velký podíl na atraktivnosti fotografování mají podle ní také rychlost zpracování digitálních fotografií a í díky počítačovým programům větší prostor pro fantazii.

Mezi mladé fotografické talenty patří určitě Matyáš a Sebastian Himmerovi. První z bratrů-dvojčat chodí do kroužku sedm let, ten druhý šest. Jak se podle nich za ty roky změnily zájem o fotokroužek Michaely Antůškové i práce v něm? „Určitě chodí více dětí než dřív. Technika je vyspělejší, máme více počítačů, zpracování fotek je rychlejší a máme i větší prostory,“ vyjmenovali Matyáš a Sebastian.

„Moc děkuji paní Antůškové, že se o kroužek a děti tak skvěle stará, a moc děkuji i našim mladým fotografům, že na sobě tak usilovně pracují a dělají nám všem radost krásnými snímky,“ ocenil starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký, jenž Michaelu Antůškovou a děti z fotokroužku pozval na narozeninovou oslavu v Galerii 1.

Oldřich Lomecký za to od dětí dostal dárek v podobě focení, a tak se o den později ujal role jejich „modelu“. Pomohl mu s tím i současný velvyslanec České republiky v USA Hynek Kmoníček.

A jaké to je vést fotografický kroužek? „Jsem šťastná, že mohu s dětmi pracovat,“ konstatovala spokojeně Michaela Antůšková a na výsledcích práce kroužku to je opravdu vidět. Tak všechno nejlepší do dalších deseti let!