Celkem 113 účastníků dvanácti obvodních kol Prahy 1 v soutěžích Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, konaných ve 37 kategoriích, si odneslo ocenění ze slavnostního předání cen na Staroměstské radnici. Pro ceny si rovněž přišli nejlepší účastníci krajského kola Soutěže v programování. Slavnostní setkání uspořádaly v Brožíkově sále Staroměstské radnice Dům dětí a mládeže Praha 2 a Městská část Praha 1.

„Záběr soutěží je opravdu široký a děti se mohly zúčastnit olympiád v českém jazyce, dějepisu, biologii, chemii, fyzice, matematice a zeměpisu. Lásku k matematice v nich podporuje i Pythagoriáda, prostor ale dostaly i ty děti, které mají rády němčinu a angličtinu, recitaci či programování. Děkuji dětem, které se těchto soutěží účastní dobrovolně, pedagogům a rodičům, kteří je k tomu vedou a podporují je, a moc děkuji i odborníkům z Domu dětí a mládeže Praha 2, který pro děti z Prahy 1 soutěže organizuje,“ uvedla radní Prahy 1 Eva Špačková, která účastníky na Staroměstské radnici přivítala.

Výkony a nasazení ocenila i Michaela Vencová, vedoucí oddělení školství Úřadu MČ Praha 1. „Za mě upřímně velký obdiv všem. Děti se musely hodně snažit, prokázaly velmi dobré znalosti a také dokázaly, že jsou na svých školách velmi dobře vedeny,“ vyzdvihla Michaela Vencová.

A ke gratulacím se přidáváme i my a spolu se všemi dospělými přejeme všem vítězům do dalšího života jen samé úspěchy a radost. Děkujeme školám za péči o žáky a studenty a Domu dětí a mládeže Praha 2 a všem jeho porotcům za péči o olympiády a další soutěže pro mladé talenty.