4 600 – tak tolik dívek ze všech českých krajů se přihlásilo do letošního ročníku Miss Junior – soutěže, která propaguje dívčí půvab, talent a zároveň zdravý životní styl. Miss Junior také otevřeně vystupuje proti bulimii a anorexii, vzdělává soutěžící v problematice správného stravování, péče o pleť a tělo i společenského chování. Motivuje je rovněž k jazykovému vzdělávání. Semifinále a finále soutěže se uskutečnilo v Café Louvre.

 „Nejsme typickou soutěží krásy a neměříme dívkám výšku, váhu ani rozměry. Poskytujeme dívkám prostor pro prezentaci a necháváme na nich, jestli nám nabídnou obrázky, tanec, zpěv anebo hudbu,“ uvedla prezidentka soutěže Kateřina Hamrová.

Soutěžící dívky po přihlášení do soutěže absolvovaly jazykové pohovory, přednášky o jídle, semináře o kosmetice a péči o tělo nebo lekce společenského chování.

Však také Miss Junior, do které se mohou přihlásit dívky z České i Slovenské republiky, tvrdí, že hledá charisma, ne ramínko na šaty. Dívky se prý během soutěže snaží co nejvíce poznat, protože má ambici vychovávat všestranné osobnosti.

„Je dobré, když se dívky mohou účastnit takovýchto přínosných a vrstevnatých aktivit, které je vedou ke sportu i kultuře, k tomu, aby si uvědomily své předpoklady, aby se dále zlepšovaly a aby prohlubovaly své dovednosti, což se jim v životě určitě hodí,“ ocenil starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký, který se ochotně ujal funkce předsedy odborné poroty a soutěži udělil svoji záštitu.

V porotě zasedl i hudební skladatel a zastupitel Městské části Praha 1 Zdeněk Barták. „Byl jsem velmi mile překvapen úrovní i množstvím mladých talentů. Líbí se mi smysluplnost Miss Junior, která dává šanci neznámým dívkám, na které ty standardní soutěže krásy nepamatují,“ řekl Zdeněk Barták.

Miss Junior ČR 2017 se nakonec stala Kateřina Huňáčková z Plzně.

Miss Junior SR 2017 byla zvolena Viktoria Drugová z Humenného.
Titul Miss INTERNET 2017 pak získala Natálie Kočendová z Karviné.

Další informace: www.missjunior.cz.