Mateřské školy z Prahy 1 zaplnily v pátek 6. prosince park za Staroměstskou radnicí, kam za jejich dětmi dorazil Mikuláš i s andělem a čertem, kteří s sebou dětem přivezli spoustu malých dárků i celý pytel krásných písniček.

„Včera byla nadílka a dnes večer zase odletíme, a tak jsme si řekli, že se podíváme na děti z Prahy 1, že si s nimi zazpíváme a dáme jim i dárky, protože dobře víme, že byly hodné,“ vysvětlil samotný svatý Mikuláš.

A jak řekl, tak také bylo a celý park dlouhou dobu zpíval, tancoval a recitoval. A do programu se kromě dětí, Mikuláše, čerta a anděla s chutí zapojili i paní učitelky a všichni třeba kolemjdoucí lidé, kteří se nechali zlákat krásným programem připraveným Nadací Pražské děti s podporou Městské části Praha 1.

A protože vánoční čas je dobou, kdy svá srdce otvíráme přeci jen o trochu víc než jindy, je určitě dobré si vzpomenout třeba na děti, které se léčí na klinice dětské hematologie a onkologie FN Motol, a přispět do kasičky, kterou má pro tento účel Nadace Pražské děti uprostřed vánočních trhů na Staroměstském náměstí.