Mezinárodní violová soutěž Oskara Nedbala 2022 je pro mladé violisty do 30 let, kteří přijedou na konci září do Prahy předvést své umění. Soutěž se koná ve dnech 29. 9. – 2. 10. v sále Pražské konzervatoře.

První kolo již proběhlo formou videonahrávky a přihlásilo se 70 violistu z 24 zemi světa. Odborná porota vybrala semifinalisty do druhého kola, ve kterém se představí 14 violistů z 10 zemí (Čína, Švédsko, Nizozemí, Japonsko, Jižní Korea, Hong Kong, USA, Řecko, Kanada a Polsko).
V pátek 30. září od 9:30 do 19 hodin v sále Pražské konzervatoře proběhne druhé kolo, ve kterém se violisté představí za doprovodu klavíru.

V sobotu 1. října od 18 hodin se posluchači mohou těšit na laureátský koncert loňské držitelky 2. ceny, švédské violistky Ami Louise Johnsson, který se uskuteční v kostele sv. Vavřince, Hellichova 18, Praha 1.

V neděli 2. října od 17 hodin se opět v sále Pražské konzervatoře odehraje velké finále soutěže, kde vybraní finalisté vystoupí za doprovodu Karlovarského symfonického orchestru. Ve finále soutěže se může zapojit i publikum – bude se hlasovat o cenu publika pro jednoho z finalistů. Odborná porota je pro letošní rok složena opět z mezinárodně uznávaných violistů a pedagogů – Lars Anders Tomter (Norsko), Tim Frederiksen (Dánsko), Kristina Fialová (Česká republika), Lech Antonio Uszynski (Švýcarsko/Polsko) a Jan Pěruška (Česká republika).

Vstup na všechny kola soutěže i koncert je zdarma. Prosíme zájemce o laureátský koncert 1. října o rezervaci míst na nedbalcompetition@gmail.com z důvodu menší kapacity kostela sv. Vavřince.

Těšíme se na vás!

Soutěž se koná za podpory městské části Praha 1. Další informace na www.violacompetition.com.