Mezinárodní den tance je celosvětově uznávaný svátek zapsaný pod UNESCO, který každoročně připadá na 29. dubna na památku narození tanečního reformátora Jeana-Georgese Noverrea. Tento rok se bude jeho hlavní část konat v pondělí 29. dubna na Střeleckém ostrově, a o předcházejícím víkendu na Nové scéně Národního divadla.

K této příležitosti Art 4 People letos už po jedenácté v řadě připravuje tři dny trvající oslavy tance v podobě GALA tanečních konzervatoříGALA profesionálních tanečních souborů na Nové scéně Národního divadla programu pro širokou veřejnost na Střeleckém ostrově, který je nabitý vystoupeními nejlepších českých tanečníků, workshopy včetně baletního tréninku u tyče a celorepublikovým flashmobem.

V roce 2023 se do Mezinárodního dne tance zapojilo 50 tanečních subjektů s více než 400 účastníky z 20 zemí z celého světa, a to v rámci tradičního celodenního programu na Střeleckém ostrově 29. dubna, tak v rámci dvou unikátních GALA představení, která proběhla na Nové scéně Národního divadla 30. dubna.

Poslední ročník oslav navštívilo téměř 7000 lidí, nejen díky tanečnímu flashmobu ji pak v online prostoru zaznamenalo na sociálních sítích přes 100 000 online uživatelů. 

Více o Mezinárodním dny tance najdete zde.