Vážení a milí rodiče,

minulý týden jsem u příležitosti Dne učitelů poděkovala pedagogům z Prahy 1 za to, jak rychle přešli na vzdělávání našich dětí na dálku. Teď bych chtěla poděkovat i vám, kteří musíte řešit s dětmi domácí výuku.

Jako celoživotní kantorka vím, že není lehké děti jakéhokoli věku motivovat a s výukou jim pomáhat. V minulosti jste se mohli spolehnout na mateřské školky, základní školy, školní družiny, kroužky a základní umělecké školy. Nyní to vše zvládáte sami. Pevně věřím, že ale máte možnost být s učiteli a se školou v online kontaktu, a to více způsoby.

Dovedu si představit, jak je těžké zvládat kromě starosti o rodinu i výuku dětí a být s nimi celý den. Přimlouvám se ale za to, abyste si i v tomto čase našli chvilku na čtení, zvláště dnes, kdy slavíme Mezinárodní den dětské knihy.

Minulá léta mnoho z vás v předvečer tohoto svátku vypravovala ratolesti na přespání ve škole na tzv. Noc s Andersenem.  Letos si s dítětem třeba popovídejte o tom, jaké dětské knížky jste v jeho věku měli rádi. Určitě se ve vaší domácí knihovničce najde ta vaše nejoblíbenější.

Prohlížejte a čtěte si, a my zase budeme rádi, když nám na adresu redakce@praha1.cz napíšete, jak jste letos doma oslavili Mezinárodní den dětské knihy.

Budeme se těšit i na vaše podněty, jak bychom vám mohli pomoci. Nebojte se, společně to zvládneme.

Mgr. Eva Špačková

tel: 221 097 618