Večer filmové a muzikálové hudby se skladatelem Zdeňkem Bartákem se odehrál v Divadle Bez zábradlí v pondělí 11. března 2024. Cílem bylo podpořit osoby, které si prošly těžkou životní krizí Kristýnu Křenovou a Radka Baštáře. V průběhu večera zazněly nádherné melodie, které složil Zdeněk Barták.

Program byl opravdu hvězdný od začátku až do konce. Na pódiu se vystřídali zpěváci a herci, jako například Marian Vojtko, Michaela Nosková, Nikola Ďuricová, Lukáš Randák, Jakub Smolík, Dita Hořínková a mnoho dalších. Vystoupil dokonce i sám pan skladatel Zdeněk Barták. Celý večer moderoval a režie se ujal Josef Hervert.

Malířka Elizabeth Ida Novotná se nechala inspirovat písničkami fondu Melodio a vytvořila působivý obraz, který byl v průběhu večera vydražen. Vítězi dražby jej předala společně se starostkou městské části Praha 1 Terezií Radoměřskou. „Jsem velice ráda, že Nadační fond Melodio pořádá podobné krásné akce, které mají za cíl získat prostředky pro osoby, které mají za sebou těžkou životní zkoušku, snaží se překonat obtíže a zapojit zpátky do života,“ uvedla starostka Radoměřská.

Akademická malířka Brigita Krumphanzlová pro tento večer vytvořila tři hedvábné ručně malované šátky, které byly prezentovány netradiční formou, a to tancem. Výtěžek dražby obrazů a šátků bude použit na koučování a rozvojové programy lidí se zdravotním omezením.

Nadační fond Melodio byl založen s posláním pomoci objevit nový potenciál lidem, kteří si prošli těžkou životní situací a rozhodli se vzít svůj život znovu do vlastních rukou. Věříme, že ať už člověka potká těžký úraz, nemoc nebo jiné strasti a jeho dosavadní život se rázem obrátí vzhůru nohama, nejdůležitější je najít v sobě motivaci to překonat a začít objevovat svůj nový potenciál.

Co by mě bavilo? Čím můžu být užitečný/á? Jak toho dosáhnout? Právě na tyto otázky pomáháme hledat odpovědi tím, že našim klientům financujeme konzultace u psychoterapeutů a koučů. Na základě terapie následně přispíváme také na léčbu či kurzy pro rozvoj potřebných dovedností.

Další informace: www.melodio.cz.