Úspěšní maturanti si v těchto dnech přebírají svá vysvědčení ze zkoušky z dospělosti a chystají se na další život, většinou pak na studium domácí nebo i zahraniční vysoké školy. Jednou ze škol, která připravuje studenty i na studium v zahraničí, je Obchodní akademie Praha, soukromá střední škola se zaměřením na obchod, management, jazyky a informatiku. Její absolventi si pro svá závěrečná vysvědčení tradičně přicházejí na Staroměstskou radnici.

Obchodní akademie Praha nabízí mezinárodní maturitu a anglickou maturitu, prezenční i dálkové studium nebo individuální plán. Zprostředkovává studentům rovněž praxi a výměnné pobyty a při výuce používá moderní metody – učí na tabletech, používá online známkování a všechny informace o studiu zveřejňuje na tzv. Škole online.

„Předávání vysvědčení maturantům z Obchodní akademie Praha se sídlem v Satalicích na Staroměstské radnici je milou a dlouholetou tradicí. Já sám jsem shodou okolností minulý týden slavil dvacet let od své vlastní maturity, takže je to navíc pro mě takové symbolické,“ okomentoval radní Prahy 1 pro kulturu, sport a mezinárodní vztahy Filip Kračman, který s pedagogy školy maturantům předal vysvědčení.

Mária Václavíková, ředitelka školy, bude na letošní maturanty podle svých slov vzpomínat jako na výborné studenty. „Vždy se pamatuji třídy, které jsou něčím zvláštní. Letošní maturanti byli moc šikovní studenti a výborně studovali, takže ty si určitě budu pamatovat na dlouho,“ ocenila Mária Václavíková a spolu s ostatními předávajícími popřála studentů hodně štěstí v dalším životě. A k tomuto přání se velmi rádi přidáváme i my.

Další informace: www.oapraha.cz.