Také Mateřská škola Letenská se dočkala revitalizace svého hřiště, které prošlo modernizací herních prvků i povrchů. Specialitou je pak umělý potůček.

„Z těch původních herních prvků tady zůstaly v podstatě jen dvě prolézačky a altán. Ostatní už dosloužilo,“ vysvětlila ředitelka mateřinky v Letenské Jitka Matlasová. A zub času se podepsal i na dopadových plochách původního hřiště, takže i na ně došlo.

„Po povodni se rekonstruoval celý palác Thurn-Taxisů, což je jeden z největších projektů, které Praha 1 realizovala. Mateřská škola, která je jeho součástí, byla opravovaná zvlášť s tím, že hřiště bylo jednou z posledních dodělávaných prací,“ popsal Oldřich Lomecký, starosta Městské části Praha 1.

Kromě nových povrchů a hracích prvků – jako například kolotoče, mlhoviště, houpacího hnízda a dřevěných prolézaček – se školka odteď může pochlubit potůčkem. „Ten je také naší novinkou. Myslím, že jsme jediná školka v Praze, možná i ve větším regionu, která ho bude využívat. Je napojený na pitnou vodu a v teplých měsících roku si děti budou moci samy napouštět z nádrže takovým lodním šroubem vodu do potůčku, ve kterém si pak budou moci hrát, pouštět lodičky a podobně,“ uvedla Jitka Matlasová.