Už deset let vede energií a muzikou nabitý Radek Pilc kapelu, kterou sám založil, která se jmenuje Masakrózní hustec a tvoří ji současní i bývalí žáci ZŠ Vodičkova, kde Radek učí hudební a tělesnou výchovu. Oslava narozenin tohoto jedinečného souboru proběhla díky Nadaci Pražské děti v parku za Staroměstskou radnicí.

„Přesnou statistiku si nevedu, ale ročně se našich koncertů zúčastní tak dvacet až třicet dětí, takže to vynásobte deseti a dostanete počet muzikantů, kteří za deset let prošli kapelou,“ vypočítává Radek Pilc a zdůrazňuje, že Masakrózní hustec nemá stálou sestavu. „Chceme dát šanci všem dětem, které si s námi chtějí zahrát,“ říká charismatický kantor.

Mezi největší koncerty řadí ty, které se čas od času konají právě za Staroměstskou radnicí anebo na Střeleckém ostrově. Divákům všech generací při nich hrají převzatý klasický bigbít 70. let, ale samozřejmě i podstatně novější kousky; sem tam originálně pojaté latinskoamerické rytmy, romantické ploužáky i vlastní písničky skladatelů z řad žáků.

A protože atmosféra v kapele, včetně té při koncertech, je skvělá, běžně si přicházejí zahrát nejen děti stále školou povinné, ale i ti, kteří už v ZŠ Vodičkova dávno nejsou a i díky Radku Pilcovi je muzika chytla a dnes už hrají ve svých vlastních hudebních skupinách.

Tak všechno nejlepší, Masakrózní hustče!!!