Před padesáti lety, 19. června 1968, uzavřeli sňatek Radoslava a Mojmír Čapkovi. Po pěti desetiletích přišli společně se svými nejbližšími na Staroměstskou radnici, aby oslavili krásnou zlatou svatbu.

„Budoucí manželé se seznámili v maturitním ročníku v roce 1966 a počáteční přátelství přerostlo v hluboký cit, který po dvou letech zpečetili svým sňatkem,“ popsal starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký, který oslavence na Staroměstské radnici slavnostně přijal.

Oba manželé byli vždy velmi pracovití a cílevědomí a ke středoškolskému vzdělání posléze přidali i vysokou školu – pan Mojmír při zaměstnání, paní Radoslava po roce 1989. Manžel navíc v devadesátých letech zprivatizoval společnost BRISK Tábor a stal se mezinárodně uznávaným podnikatelem, jehož firma se může pochlubit řadou ocenění.

„Oba manželé mají rádi sport i humor. Aktivnímu sportování se věnují dodnes a volné chvíle rádi tráví na chalupě v severních Čechách, kterou vlastnoručně zrekonstruovali,“ vyzdvihl Oldřich Lomecký.

Radoslava a Mojmír Čapkovi vychovali dceru Hanu a syna Filipa a velkou radost jim dělá jejich sedm vnoučat. Paní Radoslava, sama vášnivá krasobruslařka, navíc přivedla své vnučky k tomuto krásnému sportu, ve kterém je nadšeně a s láskou podporuje.

Jejich vnoučata jim také udělala radost na Staroměstské radnici, kam všechna přišla nádherně oblečená. A jak nám s velkou chutí prozradila, moc se jim zlatá svatba babičky a dědečka líbila.

„Jsme moc spokojení, máme radost ze svých dětí i z vnoučat,“ uvedla Radoslava Čapková a dodala radu: „Chce to hodně trpělivosti a tolerance.“

Její manžel doplnil, že důležité je také to, aby manželé měli společné zájmy a koníčky. „Vždy jsme měli spoustu zájmů – od sportu až po chalupaření. V posledních patnácti letech to jsou navíc vnoučata,“ popsal Mojmír Čapka.

Gratulujeme!