Už podruhé hostila Galerie 1 ve Štěpánské 47 Mama klub Prahy 1. Na maminky a jejich děti čekal pěkný program včetně zajímavého povídání s modelkou a čerstvou maminkou Janou Doleželovou. Mama klub je novým projektem radnice, určeným především maminkám s malými dětmi, které se chtějí potkávat s ostatními, předávat si zkušenosti, pobavit se a odpočinout si.

„Snažíme se na každé setkání připravit dostatečnou nabídku užitečných informací ohledně například cvičení či kosmetiky pro maminky i jejich děti a zároveň nabídnout setkání se zajímavým hostem,“ vysvětlila tisková mluvčí radnice Veronika Blažková, která po projektech Vostrý kafe a Čaj o sedmé iniciovala a odstartovala další aktivitu podporující prohlubování sousedských vztahů a společenský život v Praze 1.

Tentokrát přišla modelka, farmaceutička a čerstvá maminka Jana Doleželová. „Tato setkání jsou samozřejmě moc příjemná a je to taková hezká změna pro maminky, které jsou doma, a třeba i pro ty děti, protože se alespoň trochu naučí být v kolektivu. Ta změna prostředí je určitě přínosná. Být maminkou je opravdu velká změna i pro mě, protože já jsem poměrně aktivní člověk,“ popsala Jana Doleželová, jež devět let provozovala vlastní lékárny a věnovala se i moderování, takže mateřství pro ni znamenalo velký obrat.V rámci Mama klubu Prahy 1 mohou maminky využívat i nabídku cvičení pro matky s dětmi do tří let, které se koná v tělocvičně v Žitné 13, a to každý čtvrtek od 10 hodin. „Přizpůsobujeme to věku dětí, takže většinou se skrze hry naučíme základní jógové pozice, správné dýchání, správné držení těla, posílíme svalstvo a motorické dovednosti,“ uvedla Vukica Janković, lektorka jógy.

Mama klub v Galerii 1 ve Štěpánské 47 je vstřícným místem, kde si maminky nově mohou popovídat s ostatními, zacvičit si, zatancovat, zahrát zajímavé hry, popovídat si s inspirativními osobnostmi a odpočinout si. Pro jejich děti do tří let jsou připraveny hry i hlídání.

Přihlásit se na další setkání a získat více informací je možné na e-mailu: marie.hrabovska@praha1.cz.

Další informace: www.praha1.cz.