Když Spolek občanů a přátel Malé Strany a Hradčan slaví, oslavuje také celá republika! 17. listopadu 1989 totiž došlo nejen k památné studentské demonstraci, ale i k založení občanského sdružení, s nímž přišli malostranští a hradčanští patrioti. A tak se tuto sobotu oslavovaly v Malostranské besedě 30. narozeniny jak spolku, tak i obnovené demokracie.

A aby to nebylo jen tak, Spolek občanů a přátel Malé Strany a Hradčan slaví své narozeniny hned dvakrát. Jak totiž jeho předseda Tomáš Oliva a 1. místopředseda a zároveň radní Prahy 1 Petr Burgr na úvod narozeninového 11. Malostranského candrbálu vysvětlili, je třeba prý pořádně oslavit za prvé jeho samotné založení a za druhé i jeho oficiální registraci ministerstvem vnitra, ke které došlo 19. června 1990.

Ale i kdyby proběhla jen jedna oslava, tedy sobotní candrbál, stálo by to za to. V tombole, při candrbálu bombole, zářily nádherná šunka, úžasně vypadající tlačenka, zlatavé špekáčky, motivující poukázky na 10 velkých piv, utopence, knížky, malostranský kalendář nebo třeba velký obraz od dětských malířů z Pohořelce a spousta dalších dobrot i osvěžení ducha.

Stejně tak i program byl skvělý. Odstartovala ho legendární kapela Laura a její tygři, která pamatuje roky totality i svobody, následovaná každoroční módní přehlídkou sester Michálkových, Trombenik Prague Klezmer Bandem a DJ Georgem Pacurarem.

K narozeninové podobě programu se s nadšením přidali i candrbáloví hosté, kteří při domácí přípravě ochotně popustili uzdu své fantazii a rozpustilosti. Páni, které jsme zvyklí vídat jako manažery nebo seriózní dramaturgy, tak změnili svoji image například na hudební frontmeny z přelomu šedesátých a sedmdesátých let, decentní dámy se převtělily v půvabné zajíčky a večerní toalety občas vyšperkovaly avantgardní pokrývky hlavy.

Malostranský candrbál i po jedenácté nabídl vlídné zacházení a milou společnost, a kdo z něj včas dorazil domů, jistě stihl i ty sametové narozeniny.

Tak všechno nejlepší!