Už posedmé uspořádali dobrovolní hasiči z Prahy 1 svůj Hasičský bál. A stejně jako v předchozích letech si i letos pro něj vybrali sál Malostranské besedy, který během pátečního večera opanovala příjemná atmosféra setkání, na kterém se většina lidí velmi dobře zná.

„Sbor dobrovolných hasičů Praha 1 je vynikající partou lidí s vynikajícími výsledky, která výrazně přispěla zejména k protipovodňové ochraně naší městské části, a tak jí teď přeju, aby si užila svůj Hasičský bál,“ prohlásil starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký, jenž je tradičním hostem bálu.

Kromě svých hasičských povinností se Sbor dobrovolných hasičů Praha 1 stará o to, aby i do budoucna bylo dost hasičů a záchranářů. „Z roku, který uplynul od posledního bálu, bych určitě vyzdvihl náš tradiční příměstský tábor pro děti, který je naší opravdovou chloubou, a pak také rozšíření našeho vozového parku o nové zásahové vozidlo. Velkou radost nám rovněž dělá počet našich dobrovolných hasičů i příznivců, který se v obou případech blíží k sedmdesátce,“ zrekapituloval starosta Sboru dobrovolných hasičů Vladimír Krištof a jako jeden z největších úkolů pro následující rok uvedl přestavbu garáže u Novomlýnské věže.

Na nové vozidlo ve výbavě dobrovolných hasičů jsme se zeptali velitele Jednotky Sboru dobrovolných hasičů Praha 1 Zdeňka Čiháka. „Jedná se o speciální zásahový automobil pro povodně Volvo 450 FMX 4×4, který byl upravený pro využití na území Prahy 1. Na Štědrý den mu k našemu velkému potěšení požehnal pan kardinál Dominik Duka,“ popsal Zdeněk Čihák.

A k velkému potěšení návštěvníků Hasičského bálu nechyběla v sále Malostranské besedy kromě výborné muziky v podání Bonus orchestru ani tradiční tombola s exkluzivními kousky v podobě tlačenky, špekáčků, bábovky, dárkových tašek, voucherů, bezplatných plaveb po Vltavě, sušených hub, kvalitního pití, ale třeba také lechtivého čtení či parohů vzrostlého daňka.

Další ročník Hasičského bálu je minulostí. Velmi rychle se blížící budoucností už je každoroční hasičský příměstský tábor, který se i letos uskuteční v Loretánské zahradě na Hradčanech, a to ve dvou týdenních turnusech od 16. do 27. července. Zúčastnit se ho mohou děti narozené po 16. červenci 2005 a před 16. červencem 2012. Účastnický poplatek bude 3 500 korun a přihlašovací formulář bude zpřístupněn 12. dubna na www.hasicipraha1.cz.