Nedělní odpoledne je nejlepší s přáteli a pěknou muzikou. Dobře to vědí pravidelní návštěvníci dlouhodobého hudebního cyklu „Pohodové melodie pro starší a pokročilé“, který pro seniory z Prahy 1 bezplatně pořádá naše městská část.

„Tentokrát si naši seniorští diváci zavzpomínali při písničkách, které měli rádi už v době svého mládí; došlo ale i na nové melodie a Malostranská beseda se, jak je dobrým zvykem, výborně bavila,“ popsal hlavní hostitel a radní Prahy 1 pro kulturu a volnočasové aktivity seniorů Petr Burgr.

O výbornou nedělní náladu se tentokrát postarali pravidelný účastník koncertů pro seniory Jiří Helekal, který nabídl písničky, jež zpíval už před padesáti lety, tedy v době, kdy se seznámil se ženou, s níž žije dodnes; dále sympatický zpěvák a malíř Martin Maxa, stále usměvavý a nestárnoucí Standa Hložek a skladatel, producent a objevitel Lucie Bílé Petr Hannig.

A protože máj je lásky čas a v těch největších hitech je vždycky aspoň trochu místa pro lásku, bylo to zpívání tentokrát opravdu májové.

Přejeme krásný květen!

Celou fotogalerii naleznete pod odkazem níže: