Kam pro nejlepší croissanty, bagety, quiche a další speciality? Za nás jednoznačně do Dlouhé ulice do obchodu Au Gourmand. Za nenápadným vstupem se skrývá místo, ve kterém si budete připadat, jako ve skutečném bistru v centru Paříže. Nádherný prvorepublikový interiér ve spojení s vystavenými dobrotami francouzské kuchyně vás nenechá chladnými.

Již od roku 2000 na Starém Městě provozuje svůj obchod a bistro rodilý Francouz Frédéric Lasne. Ten se za dobu podnikání v Česku se dokázal naučit nejen skvěle náš mateřský jazyk, ale také lokálním obyvatelům přiblížil kvality bohaté francouzské kuchyně. Když hovoříme o kvalitách, tak to rozhodně nejsou prázdné fráze. Téměř veškerý sortiment včetně pečiva si totiž v Au Gourmand vyrábí sami.

Restaurace, kavárna i obchod dohromady. Podnik pana Frédérica, rodáka z Normandie, vás potěší v každém ohledu. I v době pandemie si odsud můžete odnést kousek Francie domů. Zároveň pokud nevíte, kam si v pracovní den dojít pro vynikající oběd, jistě vás potěší i denní menu.

Zastavte se zde i vy! Bistro je pro vás otevřeno každý všední den od 8:00 do 19:00 o víkendu od 8:30 do 19:00. Bon Appétit.