Možná jste v poslední době také zavítali do ulice Tržiště a zastavili se v Lžička Café, které se velmi brzo po svém otevření stalo oblíbeným místem pro setkávání místních, ale také návštěvníků Prahy 1. Pokud jste ještě tuto kouzelnou kavárnu, která oživila dříve spíše zavřený prostor jednoho z krásných domů Malé Strany, nenavštívili, je nejvyšší čas přijít ochutnat něco z domácí nabídky. V té jsou dezerty, obložené chleby, zdravé snacky, tapas, velký výběr nápojů, samozřejmě domácích limonád, skvělé kávy a vína. To vše Vám také ráda se svým širokým úsměvem naservíruje majitelka podniku Denisa.

„O tomto prostoru jsme se dozvěděli od našich místních přátel a hned nás napadlo, že by zde bylo dobré vytvořit lokální sousedský podnik, kde by se mohli setkávat lidé napříč generacemi a to se nám daří. Proto jsme se také přihlásili do soutěže o tento prostor a zdá se, že jsme konceptem na oživení tohoto místa na Praze 1 zaujali. Nyní už máme dokonce od našich hostů pro podnik přezdívku, protože mu začali říkat malostranský obyvák,“ dodává s úsměvem Denisa a ještě také připomíná, že většinu produktů si zde vyrábějí sami. V plánu je však také spolupráce s pekárnou, aby se v sortimentu objevil například čerstvý kváskový chléb a další pečivo, které bude už po ránu připraveno pro obyvatele Malé Strany.

A proč vlastně název Lžička? Na tom má zásadní podíl rodina Denisina partnera Jakuba, přesněji jeho babička, po které měl pár doma její svatební dar, tedy lžičku, která je dnes součástí podniku, v němž najdete samozřejmě i další „lžičkovou výzdobu“. Takže neváhejte a přijďte se podívat, posedět a zažít opravdu rodinnou atmosféru na adrese Tržiště 12.