Divadlo v Celetné letos hostí již jedenáctý ročník loutkového festivalu pro děti i dospělé. Každé sobotní a nedělní dopoledne od 16. 11. do 8. 12. odehrají své pohádky soubory z celé republiky.

16. 10.30 – O zvědavém slůněti (Studio dell’arte) 3+

Výpravné představení podle bajky R. Kiplinga. Děti kromě  slůněte uvidí velké loutky sloních rodičů, žirafy, hrocha, krokodýla, opice, pštrosa, papouška a mnoha jiných. Ocitnou se v Africe a uslyší spoustu pěkné muziky. Stanou se svědky dlouhé cesty zvědavého slůněte, které se touží dozvědět, co „mívá krokodýl k obědu“ A navíc se dočkají i ponaučení, což se u bajek stává…

17. 10.30 – Vyprávění starého vlka aneb pravda o Karkulce (Divadlo Koňmo) 3+

Vlk si již nenechá líbit, aby se o něm po světě roznášely pomluvy a bude vám vyprávět, jak to skutečně bylo. Setkáte se také s autorem lživého příběhu – myslivcem, který se samozřejmě bude snažit všemožně zabránit odhalení své prohnanosti. Dřevěné loutky, skuteční herci a vlk…

23. 10.30 –  O námořníku Čepičkovi (Divadlo BastaFidli) 3+

Hledá se princezna Alénka!!! Odvážný námořník Čepička beze strachu vyráží na dobrodružnou plavbu za princeznou! Hrozný pirát Sakradrát, zlatovlasá mořská panna a obří had! Ale žádný strach! I batolata mají z našich loutek legraci a konec cesty námořníka Čepičky by měl být podle hvězdopravců šťastný.

24. 10.30 – DlouŠiBy (Divadlo 100 opic) 3+

Upravená verze známé pohádky Dlouhý, Široký a Bystrozraký je o princi, který uhání (na čaroději proměněném v koně) vstříc jisté záhubě. Má ale štěstí, protože potká tři obry, kteří mají neobyčejné schopnosti, např. k večeři jedí hvězdy. Navíc mu pomůže čarodějův sebezničující smysl pro hru.
Inscenace je doprovázena živou hudbou – akordeon a kytara.

30. 10.30 – Prostě žába (Divadlo U staré herečky) 3+

Jeden nikdy neví, co ho čeká na cestě životem… a když je člověk jednou žába, nemůže si být nikdy jistý, kdo po něm zase půjde. V přírodě na něj číhá příšera s ostrým červeným zobákem, ve městě zase dusající holiny a továrna na zpracování žabích stehýnek.… Čím vším může projít chudák žába, než konečně dojde ke štěstí? Bez zbytečných slov, za radostného kvákání – situační komedie z českých vodstev, hájů i měst.

01. 10.30 – Vánoční svatba sněhuláka Karla (Loutky bez hranic) 3+

Co se děje na vánočním stromku, ještě než se rozsvítí a když se nikdo nedívá? Například ozdoba z foukaného skla sněhulák Karel se chce oženit a dost to spěchá, ale nevěsta Evička visí na druhé straně stromku. Co s tím? Stihnou to? Dobrodružná loutková pohádka s vánočním koncem.

07. 10.30 – Vánoční raketa (Buchty a loutky) 3+

Když Špidlíci pečou pro Ježíška vyhlášenou špidlíkovskou lahodnou vánočku, je svět kolem provoněný tisícem vůní a celý krásný. Ale jen do chvíle, kdy se zjeví otrava Dupík… V neštěstí pomohou Špidlíkům zlatník, hajný a rybářka. Nakonec se všichni šťastně sejdou u jesliček v Betlémě, nad kterým do daleka září dvě vánoční hvězdy – Kometa a Raketa

08. 10.30 – Radujme se, veselme se! (Divadlo U staré herečky) 3+

Vánoční příběh, ve kterém zazní mnoho známých koled, vypráví o pouti Marie a Josefa a o narození Ježíška, o třech králích, krutém králi Herodesovi a dobrotivém archanděli Gabrielovi.

Více informací: https://www.divadlovceletne.cz/loutky-v-celetne-2019/