Štefánikův most – Dvořákovo nábřeží, Kotviště č. 19, Staré Město

Také už máte neodolatelnou chuť na pivo? A věděli jste, že na Praze 1 máme unikátní minipivovar, který je celý vybudovaný na lodi? Na Dvořákově nábřeží hned vedle Štefánikova mostu kotví Loď Pivovar. A opravdu jde o skutečný pivovar, který nechal na lodi Classic Queen Hamburg vybudovat pan Ryvola. Jeho snem bylo vařit dobré pivo za ceny dostupné pro českého zákazníka.

Před 4 lety pan Vojtěch Ryvola přestavěl loď, která do té doby sloužila v mořských vodách u Hamburku, na minipivovar. Jeho snem bylo vařit pivo pro českou klientelu v centru Prahy. „My se snažíme od začátku orientovat na českou klientelu a i proto máme pivo za rozumné ceny. Pro našince je obvykle pivo koupitelné kolem 40 Kč.“ říká majitel pivovaru. Na lodi v současné době čepují celkem 6 piv, nicméně za dobu existence pivovaru místní sládek uvařil již celkem 22 druhů piva. A protože je pan majitel velkým milovníkem příběhů o lodích, všechna místní piva nesou názvy slavných lodí. Na čepu tak můžete ochutnat Legii, Monarchii a nebo třeba Remorkér.

„Všechna naše piva děláme tady na místě od zrnka až do břicha.“ popisuje myšlenku minipivovaru sládek Karel Kroupa. A skutečnost, že místní pivo je opravdu poctivé a dobré, dokládá i řada ocenění z mezinárodních soutěží. Jejich speciální tmavá 13° Monarchie dokonce získala Zlatou pivní pečeť za nejlepší tmavé pivo z minipivovaru.

V současné nelehké době, kdy se na pivo jít nedá, pivovar přežívá především díky místním obyvatelům, kteří si za ty 3 roky fungování pivo z lodi zamilovali. Ti, kteří mají slinu i během karanténních opatření si mohou vychutnat místní pivo alespoň z koupené lahve. Ty Loď Pivovar nabízí v mnoha pivních galeriích po celé Praze, nebo si je můžete vyzvednout přímo v pivovaru u výdejního okénka. Kromě toho je také možné si objednat rozvoz lahví po celé Praze a Středočeském kraji.

I my se těšíme, až si budeme moci vychutnat místní pivo z orosené sklenice u jasanového stolu na terase lodi, ze které je opravdu jedinečný výhled na Pražský hrad a Letnou.

 Více info na www.lodpivovar.cz