Muziky, tance, vybraných pochoutek i krásných výhledů na historické centrum metropole si užívali účastníci plavby pro zaměstnance škol, kterou v pondělí 15. dubna zorganizovala Městská část Praha 1.

„Tradiční akce je poděkováním pracovníkům školství na území naší městské části,“ uvedla před vyplutím starostka Prahy 1 Terezie Radoměřská. „Víme, jak moc důležitá i vyčerpávající práce to je a také víme, že mnozí zaměstnanci škol nemají šanci se mimo svá pracoviště sejít a v klidu se mezi sebou pobavit. Protože to považujeme za důležité, pořádáme pravidelně tyto akce,“ dodala starostka a popřála bezmála čtyřem stovkám lidí na palubě krásnou a klidnou plavbu. „Všichni pracovníci školství na jedné lodi – to je zcela bezprecedentní riziko pro budoucnost městské části a jejího vzdělávání. Když půjdete ke dnu, tak už se žádné dítě nic nenaučí. Takže na sebe dávejte pozor a nejděte ke dnu, ať můžete ve své veledůležité práci pokračovat,“ uzavřela Terezie Radoměřská.

Na dálku, prostřednictvím pověřené vedoucí odboru školství Lindy Klečkové, pozdravil »plavčíky« zdravotně indisponovaný první místostarosta, radní pro kulturu a školství David Bodeček. „Prosím, užijte si nádherně dnešní plavbu, a to i za mne. Zastupte mě také u fotokoutku, který – pokud to ještě nevíte – mám velmi rád. Společná selfie uděláme jindy,“ vzkázal všem »držákům« působícím ve školkách, školách i jídelnách Prahy 1 místostarosta s tím, že jim děkuje.

Vltavu mezi Štefánikovým a Barrandovským mostem brázdila loď Grand Bohemia plné tři hodiny. O muziku k poslechu i tanci se starala kapela Frankie & The Deadbeats a DJ Rafan.