Těšnov 5, Petrská čtvrť, Nové Město

Koncept klasické české jídelny, který se objevuje i v řadě mezinárodních turistických průvodců. Zní vám to jako nemožné? Tak to budete asi jedni z mála, co nebyli v jídelně na Těšnově. Esence poctivosti pracovitosti a lásky k řemeslu na jednom místě. No a když vidíte název “Lidová jídelna“, tak skutečně hluboko do kapsy sahat nemusíte!

V naší rubrice o provozovnách Prahy 1 by byla zásadní chyba vynechat podnik, kterému dlouhá léta velí srdcař, profík a usměvavý šéfkuchař Radek Hejma. Ani pandemie tuto legendu nezastavila! „I přes nepříznivé časy jsme podnik zachovali v provozu a jídlo vydávali skrze okénko. Tím, že řada lidí zamířila na home-office, zákazníků nebylo mnoho, ale nechtěli jsme zklamat naše nejvěrnější klienty. Naštěstí se zaměstnanci už pomalu vrací do svých kanceláří a zákazníci přibývají,“ říká šéfkuchař Hejma, v jehož kanceláři již dlouhá léta visí i ocenění starosty Prahy 1. Upozorňujeme, že shoda příjmení pana šéfkuchaře se současným starostou městské části je čistě náhodná a nejedná se tedy o žádnou rodinou protekci.

Za dobrým jídlem se každý vrátí, a to bezpochyby bude platit v případě Lidové jídelny Těšnov. Už teď se lidé přes obědy opět řadí do dlouhé fronty na pochoutky z bohaté nabídky české klasiky, ale i mezinárodních dobrot pro masožravce i vegetariány. Přijďte a my vám zaručujeme, že se z vás stanou ze vteřiny na vteřinu stálí zákazníci.