V červnu byla zahájena v Národní galerie Praha oblíbené letní programy pod hlavičkou Anežka LIVE v Klášteře sv. Anežky České. Po celé léto zde budou probíhat veřejné sportovní aktivity, autorská čtení, besedy, workshopy, taneční a divadelní představení a oblíbené letní kino.  

Anežka LIVE je již etablovaná značka, pod kterou si lze představit různorodé aktivity v malebných zahradách i dalších prostorách Anežského kláštera. Již počtvrté, tentokrát však v lehce modifikovaném formátu, zde v průběhu celého léta budou probíhat doprovodné programy pro veřejnost, jejichž účelem je aktivní trávení volného času, umělecké zážitky a setkávání se na čerstvém vzduchu. Součástí programu budou autorská čtení, besedy, workshopy, letní kino, živé umění – taneční a divadelní představení, lekce jógy či Tai Chi.

Program letos obohatí famózní akrobaté Losers Cirque Company. Jako první uvedou v zahradách kláštera tanečně-akrobatickou inscenace na motivy knihy Jonathan Livingston Racek s názvem Kolaps. Druhým titulem bude herecká, taneční a akrobatická inscenace Vzduchem, která propojuje typický „loserovský“ humor s vrcholnou akrobacií a audiovizuální scénou tvořenou studiem Hyperbinary.

Stejně jako vloni, chybět nebude ani populární letní kino s originálním výběrem artových filmů. I letos se bude také pravidelně promítat na střeše Veletržního paláce. Letnímu kinu ve „Veletržáku“ budou patřit úterý a čtvrtky.

V Anežském klášteře lze navštívit stálou expozici Středověké umění v Čechách a střední Evropa 1200–1550. Vstup do areálu kláštera, včetně jeho zahrad se sochařským parkem

Zdroj:https://www.ngprague.cz/o-nas/novinky/anezka-live-2020