Letní prázdniny se nám překlopily do své druhé poloviny a některé pravidelné akce Městské části Praha 1 si stále užívají zaslouženého volna. To ale neznamená, že by bylo úplné „mrtvo“. Například v takové Galerii 1 probíhá výstava krásných obrazů Kamila Lhotáka, další se už pomalu připravuje a tento čtvrtek navíc tamější výstavní prostory voněly mátou a třtinovým cukrem – radnice tam totiž pro své sousedy uspořádala Mojito party.

„Prázdninový čas je určen hlavně odpočinku, a tak i naše pravidelné pořady jako třeba Čaj o sedmé a Vostrý kafe mají volno. A protože ne všichni někam odjeli a my, kteří jsme ve městě zůstali, se chceme bavit, pozvali jsme sousedy na malou party s koktejly, muzikou, kouzelníkem i obrazy,“ vysvětlil starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký, který spolu s ostatními účastníky ocenil umění herce a skladatele Dana Bartáka, volného studentského hudebního uskupení z Prahy 1 i tajemného iluzionisty.

Na všechny pak kromě kultury a welcome drinku čekalo o i populární mojito, jež pro ně připravoval barman Milan Bukovský.

Pro ty, kteří už netrpělivě vyhlížejí Vostrý kafe a Čaj o sedmé, máme na závěr povzbudivou zprávu: 27. září přijdou do Čaje o sedmé módní návrháři Nikol a Jakub Ponerovi a už 5. září se muži mohou těšit na Vostrý kafe a první českou přemožitelku Rallye Dakar Olgu Roučkovou.

Další informace: www.galerie1.cz.