Ulice Školská – pro někoho pouze odbočka z frekventované Vodičkovy ulice. Pro nás je to lokalita, která skrývá opravdový klenot. Klenot nesoucí název Leica Galerry Prague. Místo, které vás ohromí již při překročení prahu dveří. Proč? Na to máme hned několik odpovědí.

Tou první je samotný prostor galerie. Nenajdete zde totiž jen expozice, ale také překrásnou kavárnu, jež by se svým interiérem s nádhernými vysokými stropy a obřími lustry neztratila třeba ani v centru Paříže. Kavárnu však samozřejmě nedělá jen design interiéru, protože i o kávě zde můžeme hovořit jen v superlativech. Velice elegantně je ke kavárně připojeno knihkupectví, kde si můžete koupit různé specializované publikace z oblasti fotografie.

Fotografie totiž hrají hlavní roli i na zdejších výstavách. Ostatně název Leica tomu již jasně napovídá. A výstavní prostory jsou další důvod, proč si toto místo získalo naše srdce. Osobně jsme navštívili expozici fotografa Pavla Vavrouška s názvem NOVÁ SEDLICA. Ten během sedmdesátých letech minulého století zachytil život v této nejvýchodnější vesnici bývalého Československa. A jsou to fotografie nejen velice povedené, ale také dokážou člověka vytrhnout z naší pražské bubliny. A to je občas potřeba. Výstava probíhá v galerii až do 27.února a další expozice jsou na cestě.

Navštivte galerii Leica, kde v jedné chvíli můžete obdivovat umění v unikátních prostorech, a přitom si vychutnávat výbornou kávu. To zkrátka musíte zažít!

Ve všední dny je otevřeno 10 – 20 hodin, o víkendu 11 – 18 hodin.