Tentokrát pro vás máme krásnou knížku určenou zejména dětem. Anebo třeba prarodičům a rodičům, kteří se v těchto dnech starají o vnoučata. Úryvek z nové knihy „Dědečku vyprávěj o světě“ od Ladislava Špačka ale určitě pobaví všechny, kteří rádi cestují a objevují svět. A navíc nám ho přečte samotný autor – Ladislav Špaček, spisovatel, publicista, scénárista, nejznámější popularizátor etikety a odborník na vkus, renomovaný pedagog a výsostný dlouholetý tiskový mluvčí prezidenta Václava Havla.

Dědečku, vyprávěj o světě je čtvrtý díl knižní série o laskavém dědečkovi a zvídavé vnučce Viktorce. Tentokrát se spolu vypraví na dobrodružnou cestu po Evropě. Viktorka poznává hlavní města důležitých zemí, navštěvují Atény, Madrid, Řím, Paříž a Londýn. Dědeček všude vypráví Viktorce o jejich historii, o nejvýznamnějších památkách, všímají si spolu, jakými jazyky se v těchto zemích mluví, jaká jsou typická jídla a zvyky obyvatel.

Viktorka si uvědomuje, jak důležitá je pro cestování po světě angličtina, ale snaží se udělat radost lidem kolem sebe i tím, že poděkuje nebo pozdraví v jejich jazyce. A jako ve všech předchozích dílech dědeček ví, že nejlépe si děti zapamatují historické události díky pověstem a veselým i smutným příběhům z minulosti. V malých čtenářích pěstuje pocit sounáležitosti s celým kontinentem, lásku ke svobodě a hrdost na velké osobnosti evropských dějin.

Kniha je určena čtenářům od osmi let.