Hellichova 455, Praha 1- Malá Strana

Své jméno na vývěsním štítě firmy, mají skuteční mistři svého oboru. Paní Růžena Bubeníčková je jednou z nich. Úspěšná soutěžící na kláních floristů u nás i v Evropě, kterou znají i televizní diváci z různých koníčkářských pořadů, má svou prodejnu květin na Malé Straně od roku 1993.

Nedaleko prodejny své žákyně, paní Lenky Uhlářové z květinářství Carmelita, což je potřeba zmínit z toho důvodu, že paní Bubeníčková vychovala jako mistrová mnoho zručných pokračovatelů a pokračovatelek svého řemesla. Dodnes do Hellichovy ulice chodí adepti voňavého řemesla na praxi.

V současné době stejně všichni obchodníci v Praze 1 i tu prožívají nelehké časy, přestože květinářství zůstávají otevřená, lidé v obavách z nákazy moc nakupovat nechodí. I proto funguje v této provozovně možnost zásilkové služby. Vy si v klidu domova vyberete květiny, kterými chcete oživit svůj byt, ve studiu vám uvážou libovolnou kompozici z těch nejkrásnějších rostlin z celého světa a doručí na vaši adresu. Od 8:30 do 16:00 hodin můžete telefonovat na čísla 257 320 455, nebo 603 490 730 a pak už se jen můžete těšit na výsledek práce paní mistrové a jejich spolupracovnic. A pokud byste chtěli zpestřit interiér bytu nějakou kráskou v květináči, ani to není problém.

Květinářky jsou předlohou pro mnohá umělecká díla. My jsme si s paní Bubeníčkovou povídali o současných úskalích jejího oboru. A není jich málo. Květinářství si dnes může otevřít prakticky každý. Bez toho, že by o oboru něco věděl, protože se jedná o tzv. volnou živnost. Tak se vedle sebe staví třeba ti, kteří několik let studují, jak by měla správně uvázaná květina vypadat, a ti, kteří nic neví o základních pravidlech práce s květinami. Paní šéfová je pyšná na všechny odborníky, kteří se svému řemeslu věnují s tím pravým nasazením, tak jak to dělá sama.

Možná že jsou mezi vámi také skrytí talenti květinářského kumštu a už vás to ve stávající práci nebaví. U paní Bubeníčkové se můžete rekvalifikovat a až se opět otevřou divadla, budete mít pro svého oblíbeného herce nebo herečku vlastnoručně uvázanou květinu té nejvyšší kvality. Mnohé hvězdy z různých uměleckých oborů už zjistily, že v Hellichově ulici pracují praví profesionálové.