Po poledním dešti se v úterním odpoledni krásně vyjasnilo a ve 14:00 za slunného počasí odstartoval na hřišti Na Františku první ročník sportovních her pro seniory z Prahy 1 Kulatý víceboj. Hlavním organizátorem bylo Středisko sociálních služeb Prahy 1, účastníky vedle ředitelky Střediska Heleny Čelišové přivítal radní pro oblast kultury a sportu Filip Kračman (TOP09).

„Velmi mne těší, že zájem o sportovní vyžití lze nalézt opravdu u všech generací občanů Prahy 1,“ uvedl mimo jiné při zahájení radní Kračman. „Účastníky čeká celkem devět disciplín – košíková, volejbal, házená, ping-pong, tenis, kopaná, pétanque, golf a kuličky. V každé je možné sbírat body a na závěr budou ti nejúspěšnější účastníci oceněni poháry,“ prozradil dále pan radní, který si rovněž spolu se seniory všechny disciplíny vyzkoušel.

Kulatý víceboj se tak stal nejnovějším střípkem v mozaice akcí a aktivit, které Praha 1 nabízí svým seniorům. „Jsem ráda, že jsme tuto akci mohli uspořádat, a věřím, že jsme založili novou tradici, na kterou navážeme i v příštích letech dalšími ročníky,“ shrnula své dojmy ředitelka Střediska sociálních služeb Helena Čelišová.

A jak nakonec turnaj dopadl? Vítězkou se stala paní Zdenka s více než 11 000 body a odnesla si tak zlatý pohár. Druhé a třetí místo obsadili pan Miroslav a pan Milan a tak i jejich police ozdobí pamětní poháry. Všichni účastníci pak rovněž obdrželi pamětní diplomy. „Děkuji všem za účast a skvělé výkony a těším se, že příští rok překonáme letos nastavené rekordy,“ rozloučil se se seniory radní Filip Kračman.