Žijící komentátorská legenda, fotbalový expert, glosátor a také spisovatel. To vše ztělesňuje Jaromír Bosák. V úterý 8. června v byla pokřtěna jeho nová kniha s názvem Zápasy, které změnily můj život. V hospůdce U Rarášků se v tento den u dobrého piva sešly desítky sportovců, novinářů i fanoušků. Mezi účastníky nechyběl ani starosta Prahy 1 Petr Hejma.

Zápasy, které změnily život takovému fotbalovému matadorovi rozhodně musí stát za to. Na šesti stech stranách Bosák popisuje nejen významné a slavné momenty naší fotbalové reprezentace, ale i utkání, která na první pohled působí obyčejně, ovšem pro autora mají určitý přesah. Legendární fotbalový komentátor byl v oblasti knižních publikací dosud znám díky tzv. Fotbalovým deníkům z různých fotbalových šampionátů. „Letos by to byla nuda, vyprávět něco o tom, jak jsem jel komentovat z domova do studia na Kavčí hory. Proto jsem se rozhodl v této knize vrátit do minulosti,“ prohlásil Jaromír Bosák s odkazem na to, že v době covidové komentátoři ČT do dějišť šampionátu nevyrazí.

Samotný křest společně s autorem provedli dvě významné české sportovní legendy. Bývalý vynikající fotbalista Slavie či Liverpoolu Vladimír Šmicer a hokejový útočník z týmu Philadelphia Flyers Jakub Voráček knihu symbolicky polili nápojem, který ke sledování sportu patří asi úplně nejvíce.

„Jaromír Bosák vždycky dokázal povýšit sledování zápasů na jinou úroveň. O to více se těším až si jeho novou knížku přečtu,“ řekl starosta Petr Hejma, jenž si knihu na místě ihned zakoupil a nechal si ji od autora samozřejmě podepsat. Nezbývá než popřát panu Bosákovi, ať se kniha dobře prodává a ať příští šampionáty zase komentuje přímo ze stadionu.