Do 21. listopadu můžete v Galerii 1 ve Štěpánské 47 navštívit jedinečnou výstavu a přehlídku živých řemesel a lidového umění s názvem „Krásná práce“, kterou pořádají nadační fond Družstevní práce a Městská část Praha 1.

Výstava a projekt „Krásná práce“ navazují na tradici institucí, které v minulosti pečovaly o řemeslnou výrobu a propojovaly ji s designem. Výstava i projekt chtějí široké veřejnosti představit a představovat lidové české, moravské a slezské řemeslo a „nakazit“ ji jeho podmanivou krásou.

Přejí si také začlenit řemeslnou a lidovou tvorbu zpátky do kultury, aby se mohly uplatnit umělecky i ekonomicky. Nejen ji konzervovat a uchovávat, ale vdechovat jí i nový život, propojovat mistry řemesel s moderními návrháři a posouvat tuto tvorbu blíž k současnosti.

Přehlídka v Galerii 1 nabízí ukázky krojů, klasických ženských a mužských čižem a střevíců, keramiku, dřevěné hračky a ozdoby, plastiky z ovčího rouna, koňské postroje či bavlněnou metráž, ale zve také na tematické workshopy, z nichž ten poslední se uskuteční 16. listopadu.

Rezervace větších skupin a účasti na workshopu: eva@krasna-prace.cz.

Další informace: www.krasna-prace.cz a www.facebook.com/krasnaprace2018/.