Ve středu 3. dubna se na Gymnáziu profesora Jana Patočky v Jindřišské ulici v Praze 1 konalo krajské kolo již 32. ročníku Dějepisné soutěže gymnázií ČR a SR. Tématem soutěže byly dějiny Evropy v letech 1975-2000. V Praze se zúčastnilo celkem 26 gymnázií.

Týmy, složené ze tří studentů, přišel pozdravit a podpořit místostarosta MČ Praha 1 David Bodeček: „Podporuji vaše nadšení a elán zabojovat v tak zajímavé disciplíně, jako je dějepis a historie Evropy. Jako bývalý učitel dějepisu a společenských věd jsem si vědom, že není úplně jednoduché orientovat se, znát všechny souvislosti a chronologii našich bouřlivých dějin.“

Na 1. místě se 146 body (z plných 154) se umístilo Gymnázium Oty Pavla. Za ním následovalo Gymnázium Opatov a Gymnázium Radlická. Gratulujeme!

Organizující Gymnázium prof. Jana Patočky se umístilo na krásném 4. místě. Do celostátního kola soutěže, které se bude konat v závěru listopadu tohoto roku v Chebu, postupují první tři gymnázia z každého kraje a 15 gymnázií s nejlepšími výsledky z celé republiky.

Všem zúčastněným děkujeme za píli a snahu a těm, kteří dosáhli vysokého počtu bodů, držíme do dalšího klání palce.