Březnovým koncertem s názvem „Jarní tóny“ jsme přivítali jaro v kostele svatého Petra Na Poříčí. Sopranistka Markéta Fassati, Jiřina Marešová na cembalo a varhany a Jakub Jánský na housle rozezněli kostel hudbou Antonína Dvořáka, Antonia Vivaldiho, G. F. Händla a dalších velikánů klasické hudby.

Poslechem hudby se rodí něco nového, něco krásného, rodí se prožitek každého z nás a je jen na nás, jak s ním naložíme, jak dlouho jej v sobě uchováme. Můžeme si ho uchovat jako kus té krásy, kterou si přinášíme do svých životů a která vylepší úroveň našeho života a naše momentální naladě. Přeju nám všem, abychom si takový úžasný pocit odnesli i z dnešního koncertu, přivítala publikum, jež zaplnilo krásný kostel do posledního místa, starostka Prahy 1 Terezie Radoměřská.

O významu hudby jako o daru hovořil také farář Lukáš Lipenský, který zároveň upozornil na významnou svatbu, která se v kostele svatého Petra Na Poříčí odehrála v roce 1873. Byla to svatba Antonína Dvořáka a Anny Čermánkové. Proto také byla velká část skladeb březnového koncertu právě od tohoto skladatele.

Termín dalšího koncertu z cyklu Kostelní slavnosti ještě není stanoven, proto sledujete webové stránky www.praha1.cz nebo www.kostelnislavnosti.cz .