Společný projekt hudebních zastavení Markéty Fassati a Prahy 1 zavítal do kostela sv. Martina ve zdi na Starém Městě. Adventní koncert se kvůli pandemii i v tomto případě uskutečnil za zavřenými dveřmi a jeho online premiéra proběhla v pondělí 21. prosince 2020 od 18 hodin.

Pokud vám unikla internetová premiéra prvního koncertu z cyklu Kostelních slavností, tak vězte, že i nyní se dá zhlédnout na našem webu či sociálních sítích. A jinak tomu není ani v případě druhé produkce v podání sopranistky Markéty Fassati. Tu tentokrát doplnil Jan Thuri na hoboj s Janem Kalfusem na varhany.

„Městské části Praha 1 je ctí, že s Markétou Fassati může spolupracovat na tomto hudebním projektu a tím přispět nám všem ke krásnému prožití vánočních svátků,“ uvedla místostarostka Eva Špačková, která se natáčení koncertu zúčastnila. Sopranistka Markéta Fassati se narodila v Praze, kde také vystudovala operní zpěv na Akademii múzických umění. Během své úspěšné profesionální kariéry se představila na českých i světových operních a koncertních scénách a svým hlasem okouzlila publikum na
mnoha mezinárodních festivalech. „Děkuji městské části, díky které se mohou koncerty v rámci cyklu Kostelní slavnosti konat,“ prohlásila vynikající pěvkyně.