Koncert přátelství hostil v pátek 22. března kostel sv. Josefa na náměstí Republiky. Kromě pořadatelského Dětského pěveckého sboru Rolnička Praha se publiku představily sbory Dzvinčok a Vognik z ukrajinského Kyjeva.

„Jsem vždycky rád, když dochází k symbióze, promíchání kultur a tohle je přesně ten případ,“ uvedl první místostarosta Prahy 1, radní pro kulturu a školství David Bodeček. „Děcka ze dvou zemí mějí možnost se poznat, porovnat, jak kdo zpívá, něco se navzájem od sebe naučit,“ dodal s tím, že koncert má také vyjádřit symbolickou podporu Ukrajině čelící ruské vojenské agresi.

V podání sboru Rolnička Praha vedeného Karlem Virglerem si několik desítek diváků vyslechlo skladby B. Smetany, J. Křičky či lidové písně v úpravě P. Ebena a M. Reichla. Chlapecký Dzvinčok s uměleckými vedoucím Rubenem Tolmačovem a dívčí Vognik umělecky vedený Olenou Solovej patří k nejlepším sborům dětí a mládeže na Ukrajině. Pražským koncertem zahájily turné, které vyvrcholí 28. března ve francouzském Štrasburku. V kostele sv. Josefa kromě duchovních a lidových písní přednesly skladby G. F. Händela, C. Monteverdiho či R. Tolmačova.