Dvacet let buduje Jazz & Blues Club Ungelt své jméno a získává stále nové zájemce o skvělou muziku. Svůj domov zde našli nejen vyznavači jazzu, blues, ale také rocku, funky nebo swingu. Pravidelně v klubu hrává jak česká špička, tak i zahraniční umělci.

Avšak dlouho už tu bylo ticho, jehož konec se ale naštěstí blíží. Klub přežil povodně a posílil, a proto přežije i koronavirus. A to navzdory tomu, že ze dne na den se ztratila možnost hradit provozní náklady a o výplatu přišli všichni, kteří s klubem žijí často od samotného začátku. Ať už jde o provozní zaměstnance, ale také o spoustu kumštýřů, kteří v Ungeltu rádi hrají věrným posluchačům. I když na skutečné otevření budou muset muzikanti i jejich posluchači podle rozhodnutí vlády ještě nějaký čas počkat, hrát se už konečně bude.

V pátek 17. dubna vezmou ve 20.00 do rukou nástroje muzikanti kolem geniálního hráče na foukací harmoniku Charlieho Slavíka, vy si dáte na stůl něco dobrého a pak už budete jen poslouchat. V rámci živého stream koncertu na YouTube: https://youtu.be/vpd_3MH-dnY

Brilantní hra Charlieho Slavíka dokazuje, že se u nás stále objevují pokračovatelé zakladatele moderní hry na foukací harmoniku Lubomíra Plevy i jeho následovníků.

V sobotu 18. dubna za to pro změnu vezmou chlapíci z kapely Blues Band kolem kytarové legendy Luboše Andršta. Přenos lze sledovat rovněž na YouTube: https://youtu.be/rfBh1-9J7_U. Půlstoletí na scéně není na tomto mágovi vůbec znát. Protože si prošel spoustou kapel, je doma v různých žánrech. I když asi nejznámější je svou spoluprací s Michalem Prokopem, je třeba připomenout, že si zahrál nejen s nejznámějšími muzikanty a zpěváky u nás, ale také s americkou legendou, kytaristou a zpěvákem B. B. Kingem. A protože má Luboš už určitě veliký hlad po hraní, máme se na co těšit.

Podpořit Jazz & Blues Club Ungelt můžete tím, že si poslechnete připravované koncerty, ale i jinak.

„Budeme moc vděční za jakýkoliv příspěvek a podporu, protože tady nejde o přežití pouze klubu, ale také místa, kde se scházejí umělci nebo potkávají lidé z celého světa,“ vysvětlil Václav Jandera, majitel klubu.

Více informací: www.jazzungelt.cz.

Foto: archív Jazzclub  Ungelt