Ve spolupráci s hlavním pořadatelem nabízí Městská část Praha 1 občanům zdarma vstupenky na koncert ZENKYU OCARINA GROUP v Dvořákově síni Rudolfina v pondělí 10. 6. od 20:00.

Vstupenky jsou pro širokou veřejnost zdarma k dispozici na Infocentru ÚMČ Praha 1 v úředních hodinách.

Japonský hudebník ZENKYU vystudoval Tokijskou hudební univerzitu v roce 1988. Již od roku 1977 začal hrát na hudební nástroj Sho. Je jeden z předních japonských hudebníků na okarinu a další nástroje. V současné době je skladatelem a zároveň učitelem s více než 400 studenty. Je členem organizace na ochranu přírody a divokého ptactva. Po velkém zemětřesení ve východním Japonsku v roce 2011 pracoval jako dobrovolník v postižené oblasti a od roku 2012 se každoročně účastní mezinárodního hudebního festivalu na obnovení Fukušimy.

Klavíristka Mayumi Motohashi se narodila v Tokiu, absolvovala Kunitachi College of Music. V letech 2009 a 2011 hrála v Evropě jako člen The Universal Free Form Quartet, v březnu 2011 se zúčastnila benefičního koncertu pro Japonsko v Německu. V roce 2012 vydala klavírní improvizace „Beyond the Sadness“. V současné době koncertuje a vyučuje na hudební škole.

Více informací o Zenkyu Ocarina Group: http://www.zenkyu.com/