Přemýšlíte, jakou knihu si vzít s sebou k vodě, na chatu nebo do MHD? Leckdy bývá velký oříšek nějakou knihu vybrat, proto vám přinášíme pár knižních novinek od českých autorů.

Tadeáš Šíma: Na kole přes Afriku

(HOST)

Napsat knihu a poznat africkou přírodu, to byly dva dětské sny cestovatele Tadeáše. A oba dva si splnil. Čtenáři se tak mohou vydat za exotikou a poznáním spolu s ním prostřednictvím knihy Na kole přes Afriku. Poznají různorodost africké přírody, pohostinnost tamních obyvatel, ticho i hluk pralesů, všechny druhy větru, písek i trny. Zjistí, jak může Afrikou cestovat někdo, kdo se bojí tmy, jak těžké je sehnat víza do nepřístupných států i to, jak se vaří africké speciality. A dočtou se také o tom, jaké to je, když se člověk ocitne těsně před cílem na úplném konci sil.

Igor Malijevský: Otevřený prostor

(ARGO)

Otevřený prostor je temnou groteskou a zároveň autentickou sondou do podivuhodného korporátního světa. Na pozadí krátkých čtivých kapitol se postupně vrství zásadní faustovský příběh dnešní doby. Proč se hezkému počasí říká bombardování? Co je to francouzská ruleta? A kdy je deadline? Pro nezasvěcené čtenáře je kniha opatřena výkladovým slovníčkem korporátního jazyka.  

Jan Toman: Evoluce3

(ACADEMIA)

Rostliny a živočichové, houby i prvoci vytvářející důmyslně propojená společenstva jsou pro nás čímsi samozřejmým. Jak je ale možné, že se složitější organismy vyvinuly až bezmála tři miliardy let po vzniku života? Nová kniha Evoluce3: Evoluční trendy, evolvabilita a teorie zamrzlé evoluce přístupnou formou pojednává o zásadních otázkách moderní evoluční biologie a mimo jiné dokládá, že evoluci podléhá i samotná schopnost se vyvíjet.

Nikola Staňková: Strašidelné Česko

(Albatros Media a. s.)

Už se bojíte? Máte proč! Česko je strašidelné, čarodějnice a Pérák už míří na Hrad, jak je vidět na obálce nové knihy! Cestou na nejtajemnější místa číhá upír Myslata, Bílá i Černá paní, Klempera, čert či vodník. A to je, jak zjistíte, též vlastně čert. Ale takový, co se nepropadl pod zem do pekla, ale do vody. A ne všechny strašidelné bytosti jsou spojeny s dávnými časy, takový Pérák, jakýsi český Spiderman, za války dělal pořádek, až „Němčour padal na zadek“. Knížku vezměte s sebou na výlet!