Jindřišská 973/30, Nové Město

Knihkupectví nedaleko Jindřišské věže patří mezi specializované. V regálech najdete desítky titulů z oboru psychologie, sociální práce, pedagogiky a příbuzných oborů. Funguje stejně jako ostatní knihkupectví přes okénko při vydávání knih objednaných přes e-shop. Otevřeno má od 10-17 hod pondělí až pátek. Zde tolik nežehrají na odbyt, i když by to mohlo být samozřejmě lepší. Mají výhodu v tom, že když už někdo knihy z jejich sortimentu chce, zpravidla ví, jaký titul a proč.

Zákazníci pláčou, chtějí nakupovat normálním způsobem. Chtějí si napřed knihu prohlédnout, což nejde. Tak si ji musí se skřípěním zubů objednat elektronicky. Pokud se přece jen spletou ve výběru, mohou si knihu vyměnit. Největším hitem jsou knížky z oboru psychologie, hlavně jungiánská psychologie,“ prozradila nám vedoucí prodejny paní Štěpánka Valská.

Ponořit se do zákoutí psychologie, hledat příčiny problému v modelovém chování člověka, nezajímá jen specialisty, lékaře a studenty. Lidé v dnešní době více sedí doma a řeší otázky, na které obtížně hledají odpovědi.

Jaký titul by paní vedoucí doporučila k přečtení? „Asi knihu Ericha Fromma Mít, nebo být?, která je stále velmi aktuální a myslím pro rozvoj každého člověka zásadní. Také knihu „Já jsem OK, ty jsi OK“ od Thomase A. Harrise. Kniha představuje slavný úvod do transakční analýzy – s výkladem jednotlivých ego stavů a životních postojů. Je čas ke čtení, využijte jej pro sebe, naše knihy pomáhají“, loučí se s námi paní Štěpánka Valská.

Pondělí – pátek 10 – 17 hod pro eshop