Krocínova 316/5, Staré Město

Také máte rádi malá útulná knihkupectví a zajímáte se o umění? A už jste byli v knihkupectví KAVKA? Tento kamenný obchod v Krocínově ulici je totiž mnohem více než jen obyčejné knihkupectví. Již šest let se zde specializují na nejrůznější knížky o umění, především z produkce českých a slovenských nakladatelů, galerií a muzeí. Tematicky se věnují zejména architektuře, designu a fotografii. Vedle nových knih zde však můžete nalézt také zajímavé antikvariátní kousky.

Kromě knihkupectví se skrývá za prosklenou výlohou tohoto krásného rohového domu také galerie, která se rovněž orientuje především na české známé i méně věhlasné umělce. „Nabízíme také originální umělecká díla českých autorů převážně 20. a 21. století. Zastupujeme spoustu českých umělců, jakými jsou Petr Nikl, David Cajthaml nebo Jan Švankmajer,“ říká majitelka galerie Karolína Truhlářová.

KAVKA je navíc malým nezávislým nakladatelstvím. To se zaměřuje nejen na publikace o umění, ale také na knihy pro děti a knihy autorské.„Naším cílem je povzbudit a rehabilitovat knižní a výtvarnou kulturu a v tomto směru působit na mladé lidi i střední generaci, která často kvůli všudypřítomnému internetu opomíjí skutečnou tvorbu. Věříme, že umění, a to i v podobě krásných knih, je součástí národního kulturního dědictví a mělo by se stát součástí života každého z nás,“ vysvětlila myšlenku knihkupectví KAVKA Karolína Truhlářová.

Takže, pokud vám ještě chybí vánoční dárek pro někoho, tak už víte, kam zajít. Zde si totiž vyberou opravdu všichni, kteří knihu dárkem dávají rádi. A koupit můžete také jen dárkový poukaz v různých hodnotách.

Otevřeno je pondělí až pátek 11 – 19 hod, sobota 13 – 19 hod.