Oblíbené knihkupectví a antikvariát ve Spálené ulici je s námi v centru města Prahy již řadu let. Pojďme si ho připomenout.

Velké prostory obou spolu souvisejících prodejen starého domu na Novém městě jsou doslova obklopeny knihami všech žánrů. Knihkupectví nabízí oblíbené knihy, pecky a šlágry velkých čtvrtků a také knihy pro nejmenší a mládež, počiny malých nakladatelství či soukromých osob, kteří se vydávají na dráhu psavce a musí si svou prvotinu vydat na své náklady. V nabídce obchodu jsou vinylové desky, plakáty hvězd a ikon hudebního nebe, hudebniny, grafiky ale také obrazy.

Každý si zde vybere, každému dovedeme poradit, popovídat si s ním a nasměrovat ho i ke knihám, které nejsou tak promované a mnohdy by zapadly,“ usmívá se paní Michálková, která svou veselou náladou nakazí všechny okolo. „V současné době je o post prodejce knih velký zájem a tomu jsem také ráda,“ dodává a prý si přeje, aby na obou stranách pultu bylo stále plno. Číst je možná zase in a módní a knihkupci jsou tomu rádi.

V knihkupectví je regál s novinkami, pult se značně zlevněnými knihami, které se často doplňují a obměňují. A proto neváhejte a mrkněte se tam. Výloha též není stabilní a často se mění, aby ukázala, co za rarity jak v nových knihách, tak v antikvě mají.

V antikvariátu najdete všechno, co hledáte. A když ne, tak vám knihu pomohou sehnat.. Vaše přebytky zde vykupují tím způsobem, že věci nafotíte nebo donesete seznam a antikváři uznají, o co by byl patřičný zájem a co by mělo odběratele. Jsou to přece skuteční odborníci!

Před námi je léto, co si ulovit nějakou pěknou knihu k vodě nebo do vlaku? Necháme to samozřejmě na vás. Ale až půjdete ulicí Spálenou, doporučujeme zastavit se v knihkupectví a pár kousků si prolistovat a aspoň dvě knihy si na léto koupit. Kniha sluší každému a doporučuje ji jako módní doplněk každý módní tvůrce!