Opatovická 17, Praha 1

Petr Zenkl otevřel svou kavárnu Coffee and Riot před třemi lety a od samého začátku měl jasnou představu, jakým směrem se bude ubírat. V této kavárně jste správně, pokud si chcete nechat poradit a dát si opravdu skvělou kávu. Káva je světleji pražená a její původ bude nejspíš u farmáře v Jižní či Střední Americe, nebo třeba v Etiopii. Káva má svůj rodokmen a jejím pražením se zabývají hlavně české pražírny.

Majitel se musí se ohánět, protože konkurence nespí a zrovna v Opatovické ulici je kaváren několik. Vzdělání k práci kavárníka pana šéfa asi moc nepřipravilo, protože je vystudovaný zeměměřič, ale hned podle prvních slov při představování nabízených produktů je jasné, že jste v rukou skutečného odborníka.

Ke kávě z Riotu samozřejmě patří dobrý domácí zákusek, a na to se zde také nezapomíná. Petr Zenkl pořád hledá a vylepšuje svou provozovnu, aby obstála i v těchto dnech, kdy lidé zrovna nemají namířeno do kaváren a mají svých starostí nad hlavu. Pořád svou provozovnu zlepšuje a vyvíjí podle přání svých zákazníků. Na začátku zde nabízeli espresso, pak přišla móda italských standardů a dnes vítězí ti, kteří umí nabídnout dobrou kávu standardu vyššího. Pokud si chcete kvalitní kávu připravit doma, i to je možné, kavárna prodává perfektně naporcované a vakuované porce kávy pro domácí přípravu.

Kavárna Coffe and Riot se v těchto dnech zapojila do dobročinné sbírky. Navaří kávu, která bude uzavřena do skleniček a dostanou ji lidé v první linii, zdravotníci, hasiči a policisté, aby si mohli alespoň trochu zpříjemnit svou náročnou službu.

Už jste dostali chuť na tuto voňavou pochoutku? Neváhejte, ve všední dny je otevřeno od osmi ráno do osmi večer. Zpříjemněte si den a zavítejte do Opatovické 17.