Začátkem února byla na území Prahy 1 nově otevřena kavárna ve Vojtěšské ulici. Svoje útočiště zde určitě najdou fanoušci dobré kávy, vína, zmrzliny a všemožných dalších pochutin. Výhodnou polohu má podnik také pro rodiče, kteří často čekají na svoje ratolesti, které získávají vědomosti v nedaleké základní škole.

Vy, kteří máte školáky nebo jste již tímto obdobím svého života prošli, víte, že čekání na děti než jim skončí kroužek či družina, je někdy zásadním obdobím našich rodičovských životů. Proč si tedy nezpříjemnit tento čas a nepotěšit mlsný jazyk nějakou dobrotou v příjemném interiéru kavárny, která chce navázat na tradici kavárenství z dob první republiky. Atmosféru pocítíte již při dosednutí k originálním mramorovým stolkům, které provozovatelé získali ze slavné a již zaniklé kavárny Savarin v ulici Na Příkopě. O svém podniku nám několik důležitých informací prozradila také spolumajitelka paní Veronika Kunzová.

Jak se tedy začala psát historie vašeho podniku?

Před námi zde provozoval kavárnu můj klient, který se rozhodl toto místo s úžasnou atmosférou opustit. Když mi prostor ukázal, okamžitě jsem věděla, že zde chci vybudovat podnik, který bude útulný a příjemný pro zákazníky s nádechem prvorepublikové kavárny. Když jsme se setkali s majitelem celého objektu, věděli jsme, že do toho určitě půjdeme. Po úpravách a přípravách jsme otevřeli 9. února a provoz se velmi dobře rozjel. Pořádali jsme různé rodinné akce a sešlosti, které bohužel, tak jako mnoha jiným, zastavil koronavirus. Nyní jsme již opět v provozu a doufáme, že si místní přijdou rádi posedět.

A kdo je tedy hlavní klientelou kavárny?

Jsme rádi, že si k nám našli cestu hlavně místní. Samozřejmě se začátkem školního roku očekáváme i rodiče, které si určitě rádi dají kávu či dort na zkrácení čekání na svoje ratolesti. Navštívili nás již také pedagogové z blízké školy a forma rodinných oslav se opět vrátila mezi naše tradiční akce.

Pojďme představit sortiment, na který se mohou zákazníci těšit.

Máme hodně druhů kávy, propagujeme a prodáváme výrobky malých cukráren a pekáren, jako Pekárna Lucie nebo pekárna Na Návsi z Kladna, kde pracují také lidé s handicapem, které chceme tímto podpořit. Další naší specialitou je spolupráci s floristkou, která nám již nyní dodává květinovou výzdobu kavárny, a chystáme zde prodávat její výrobky a rozšíříme naši činnost o výdejnu právě tohoto sortimentu. Myslíme si totiž, že květina ke kavárně určitě patří.

A co si ve svém podniku dává nejraději paní Veronika?

Nejraději si dám zmrzlinu, poctivou ledovou kávu se zmrzlinou, samozřejmě neodolám dortu. Ale často si dopřeji i vyhlášené chlebíčky, které si našly svoje zákazníky i jiných částech Prahy. Takže všechny srdečně zvu. Otevřeno máme denně od 10 do 22 hodin.